Dámské svetry

Dámské svetry

Svetr dámský

Dámský svetr

Když teplé a slunečné dny pomalu končí a sluníčko přestává hřát je dobré mít po ruce také nějaké hřejivé a slušivé dámské oblečení. Nejčastěji to bývá dobře padnoucí dámský svetr nebo praktická sportovní mikina třeba s kapucí. Je třeba zvážit kam se lépe hodí elegantní svetřík, pletený rolák nebo dámský tenký pulovr a kdy se rozhodnout pro sportovnější a ležérnější dámskou mikinu.

Dámské svetry se vyrábějí a nosí o mnoho set let dříve než dámské mikiny. Teplounké svetry jako ochrana před zimou a chladem se objevily už ve starověké Mezopotánii a Čině. Svetry vypadaly podobně jako ty které známe dnes, používalo se mnoho různých vzorů a svetry se pletly výlučně z vlny a podle potřeby a účelu z různě silných vláken. Později s postupem let, technického pokroku, nových technologií a vynálezem pletacího stroje se objevují i tenké a lehounké typy svetrů a pulovrů.

V současnosti není žádný problém uplést svetr, rolák,pulovr nebo dámské pončo v jakékoliv tenkosti nebo hrubosti vláken. Už neplatí ani, že svetr musí být z vlny a dnes se vyrábí i z jiných, nejen přírodních materiálů. Nejčastěji to jsou syntetické a polysyntetické vlákna a materiály. Pokud se rozhodnete pořídit si dámský svetr z čistě přírodních materiálů, tedy vlny, dbejte pečlivě návodu, jak s vlnou zacházet. Používejte pouze speciální prací přípravky a perte vlněný svetr velmi šetrně v teplotě maximálně třicet stupňů a nejlépe ručně.

Svetr z vlněných vláken doporučíme všem těm, kteří dávají přednost přírodním materiálům nebo třeba trpí alergií. A také samozřejmě všem ženám , kteří mají rádi eleganci a styl, případně pokud to vyžaduje jejich povolání či společenské postavení. Ve Velké Británii a Spojených státech byl svetr dokonce symbol jisté elity, znak bohatství a vzdělanosti, pokud měl člověk na sobě dobře vypadající a udržovaný vlněný svetr.

zdroj: Oblečení pro Tebe - móda online

E-shop s dámskou módou