Dámské mikiny

Dámské mikiny

Mikina

Dámská mikina

Mikina se poprvé snad objevila jako hábit středověkých mnichů ve střední a jižní Evropě. „Mikiny“ byly vyráběny z různých  látek a  měly kapuce a neoblékaly se jen přes hlavu, ale často měly zapínání a kapsy na přední části tohoto oděvu.

Dámské mikiny jako je známe dnes se vyvinuly časem z pracovních mikin objevujících se v 30 letech minulého století a jednalo se výhradně o teplé pracovní oblečení určené na zimu pro dělníky. Převážně a většinou šlo o celkem fádní a nevýrazné jednobarevné mikiny bez jakéhokoliv zdobení a potisků.

O téměř čtyřicet let později se stala mikina především pro svou kapuci velmi oblíbenou u příznivců stylu hip hopu. Spolu s mladými příznivci stylu hip hop objevili mikiny také zlodějíčkové a kriminálníci. Přes kapuci totiž nebylo pachateli dobře vidět do obličeje a toho často využívali.

Mikiny jako volnočasové oblečení se zalíbilo také mnoho ředitelům škol. Netrvalo dlouho a v mikinách, často se školním logem začalo chodit mnoho studentů kteří si tento druh oblečení velmi oblíbili. Dnes jsou mikiny s kapucí nebo dámské mikiny s potiskem velmi oblíbené jako oblečení pro sport a volný čas.

Doporučujeme tedy dámské mikiny spíše k praktickému nošení a aktivnímu způsobu trávení času. Lépe se hodí k událostem, které nevyžadují tak elegantní vzhled. Velmi vhodné jsou dámské mikiny s kapucí i potiskem na sport i na procházku.

zdroj: Oblečení pro Tebe - móda online

E-shop s dámskou módou